POĎAKOVANIE

Jedinečnú oslavu hokeja pod holým nebom Kaufland Winter Games 2023 videlo na Tehelnom poli naživo viac ako 35 tisíc divákov a v televíznych a online prenosoch ďalší 1 milión divákov. Hlavný organizátor podujatia Marián Bezák dokázal, že hokej ľudí na Slovensku stále spája. Spolu so svojim tímom zanietených pomocníkov pripravil jedinečnú športovú udalosť, ktorá dopadla po všetkých stránkach na výbornú. Svedčí o tom nielen divácky rekord, ale aj ohlasy tímov, hráčov, partnerov podujatia a čestných hostí. 

„Chcem sa v prvom rade poďakovať všetkým, ktorí si spolu s nami užili výnimočný hokejový víkend. Divákom, ktorí merali cestu na štadión, ale aj našim partnerom, bez podpory ktorých by sme to nedokázali,“  hovorí Marián Bezák a dodáva: „Veľká vďaka a uznanie patrí všetkým, ktorí sa na príprave tohto jedinečného projektu podieľali, zvlášť chlapcom z agentúry Leopard na čele s jej šéfom a projektovým manažérom Tomášom Ručkayom.“ 

V krízovej situácii, zapríčinenej neustálym dažďom pred posledným zápasom, neváhali zobrať opraty riadenia do svojich rúk a s dravosťou príznačnou pre leopardov, aj s pomocou ľadárov a icemenov (žiakov 7. triedy HC Slovan), si poradili aj s touto výzvou a pripravili ľadovú plochu tak, aby sa zápas mohol s malým posunom odohrať v regulérnych podmienkach. „Patrí im za to veľký rešpekt,“ dodáva hlavný organizátor M. Bezák.

Majiteľ HC Slovan Bratislava Rudolf Hrubý bol s odloženou oslavou storočnice klubu takisto nadmieru spokojný: „Bol to jeden parádny hokejový sviatok, na ktorý nikto zo zúčastnených určite nikdy nezabudne. Slovan opäť dokázal priaznivcom hokeja, ale aj svojim neprajníkom, že je v hokejovom svete pojmom. Platí to nielen pri pohľade na zúčastnené hokejové legendy, ktoré v minulosti obliekali náš dres, ale klub preukázal aj schopnosť zastrešiť takéto veľkolepé podujatie, ktoré poslúžilo propagácii hokeja ako takého.“ 

Pochvalne sa o organizácii vyjadril aj ambasádor Václav Nedomanský, ktorý takýchto akcií už zažil mnoho, táto však mala špeciálnu príchuť: „Je to ohromný, mimoriadny a krásny štadión, som nadšený. Dúfam, že aj táto akcia pomôže k tomu, aby sa Slovan znova dostal na európsku a svetovú úroveň.“ V centre pozornosti organizátorov boli aj deti, ktoré chcelo podujatie Kaufland Winter Games znova prilákať na klziská. „Rozhodne sa to podarilo, pre každého žiaka, dorastenca či juniora bola účasť na podujatí zážitkom na celý život. Boli unesení a veľmi ich to namotivovalo,“ hodnotí zapojenie hokejovej omladiny do programu predseda Komisie mládeže SZĽH Lukáš Pék.

„Sme veľmi radi, že sme ako vysielateľ zápasov boli súčasťou tohto nevšedného projektu a hokejového zážitku. Prenosy slovenských tímov zo soboty a nedele sa zapíšu do dejín televíznej tvorby ako jedny z najlepších, aké kedy boli odvysielané. Veríme, že fanúšikovia si užili prenos prostredníctvom prenosu podobne, ako všetci prítomní na Tehelnom poli,“ povedal dlhoročný komentátor hokejových zápasov v RTVS Pavol Gašpar.

Organizátori ďakujú všetkým partnerom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na úspešnej realizácii podujatia. Osobitná vďaka patrí dámam zastupujúcim Národný futbalový štadión Renáte Miňovej a Ivane Tittelovej. Poďakovanie hlavnému partnerovi, spoločnosti Kaufland Slovenská republika, ktorá už dlhodobo podporuje slovenský hokej, vyslovil na tlačovej konferencií aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, ktorý spolu s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom prevzali nad podujatím záštitu: „Každý sa to hanbí povedať, ale bez sponzorov ako Kaufland by sa takéto skvelé hokejové podujatia konať nemohli. Patrí im preto veľká vďaka za podporu športu nielen v našom kraji.“

Výnimočná bola aj spolupráca Kaufland Winter Games so Železničnou spoločnosťou Slovensko, vďaka ktorej sa mohli ľudia s platnou vstupenkou na zápas prepraviť do Bratislavy a späť vlakmi ŽSSK bezplatne. 

Akciu podporilo mnoho ďalších väčších aj menších partnerov, ktorým patrí zaslúžené poďakovanie organizátorov: KAUFLAND, ZSSK, TICKETPORTAL, RTVS, MOTOR CAR, NIKÉ, FUNRADIO, BARZZUZ, ATAK, AST, CARLTON HOTEL, PEPSI, MATTONI, QEX, RETRO SPORT, SPORTNET, VINÁRSTVO TRNOVEC, STAROPRAMEN a ďalší.